tel. +48 17 748 24 30
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Misja szkoły

"Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."

Widowisko baletowe „Jezioro łabędzie” czyli mikołajki w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego klas 6A i 6C

W dniach 5 i 6 grudnia 2019 r. klasy 6A i 6C wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Lewkowicz, p. Jadwigą Fuglewicz i nauczycielem plastyki p. Lilianą Brydak-Pyrek uczestniczyły w niezwykłym widowisku przygotowanym przez filharmonię dla młodych melomanów z okazji mikołajek.

"Jezioro łabędzie" to baletowa opowieść Piotra Czajkowskiego o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. Jest to niewątpliwie najpiękniejsza, od 1877 roku,  historia miłości osadzona w bajkowej scenerii. Najlepsi artyści polskiego baletu prezentowali losy dziewczyny za pomocą wyjątkowej techniki tańca klasycznego. jednocześnie w czasie spektaklu rycerz (lektor) wprowadzał publiczność (nieprzywykłą do takiej formy przekazu) w klimat opowieści i tłumaczył co dzieje się na scenie. Całość dopełniała ciekawa choreografia, piękne kostiumy i proste przesłanie o sile prawdziwej miłości.

Baletowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą dyrygenta Wojciecha Rodka.

Pani Jadwiga Fuglewicz wraz klasą 6C składa serdeczne podziękowanie Filharmonii Podkarpackiej za ufundowanie 20 zaproszeń.