fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

"Podaj mi swoją dłoń,
zmierzamy w tym samym kierunku.
Drogowskazem jest: prawda, miłość, piękno i dobro."

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6:30-17.00.

Wychowawcy: Anna Stasiuk, Liliana Brydak-Pyrek, Magdalena Brągiel, Sylwia Kędzior-Świst, Beata Węgrzyn,  Aneta Stec,  Jan Hulbój, Lidia Żelichowska -Pawłowska, Piotr Kilar

Wszystkie działania podjęte w świetlicy szkolnej mają na celu zapewnienie uczniom bezpłatnej, zorganizowanej opieki wychowawczej i zagospodarowanie im czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo wychowawczej.

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z realizowanym w danym czasie tematem. I tak na przykład w listopadzie bawimy się  na Zabawie Andrzejkowej oraz poznajemy tradycje związane w tym okresie  z wróżbami, w grudniu przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz uczymy się kolęd, a w styczniu wykonujemy portret babci i dziadka.

Każdy dzień spędzony w świetlicy ma inny charakter działań. W poniedziałki dużo rozmawiamy na temat realizowanych tematów oraz na temat bezpieczeństwa, wtorki i czwartki przeznaczone są na wykonywanie prac plastycznych, środy - są czasem spędzonym z książką i muzyką, a w piątki popołudniami nasza sala zamienia się w salę kinową.

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej nie ma czasu na nudę. Każdy uczeń może skorzystać z dodatkowych zajęć, rozwijając przez to swoje zainteresowania oraz doskonaląc swoje umiejętności. Mamy do zaoferowania:

• Zajęcia plastyczno- techniczne  Grupa ART – prowadzone są przez p. Lilianę Brydak-Pyrek

• Język  hiszpański – zajęcia prowadzone są przez p. Sylwię Kędzior-Świst

• Kreatywny świetlik – zajęcia prowadzone są przez p. Annę Stasiuk

• Malujemy, tniemy, kleimy.... tworzymy - zajęcia prowadzone przez p. Lidię Żelichowską - Pawłowską
  • Eksperymentuję- zajęcia prowadzone przez p. Agatę Czechowicz

W roku szkolnym 2020/2021 zostały zaplanowane następujące imprezy zorganizowane przez wychowawców świetlicy:

• Zabawa Andrzejkowa oraz Wieczór wróżb

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Rozmaitości Świąteczne - Boże Narodzenie"

• Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci -

• VI Świetlicowy Turniej Warcabowy

• Pokaz Pierwszej Pomocy